My Secret to the Perfect Smooth Legs


Dzisiejszy kanon piękna określa, że im gładsza i delikatniejsza jest nasza skóra, tym bardziej jesteśmy atrakcyjni. Wiele kobiet chwyta się każdego sposobu, by osiągnąć efekt pięknej skóry bez podrażnień, zaczerwienień i drobnych włosków, jednak nie każdej się to udaje, gdyż jedne mają skórę bardziej podatną na podrażnienia, a inne mniej. 

Również ja należę do tej części kobiet z bardzo wrażliwą skórą, szczególnie na nogach, toteż specjalnie dla was postanowiłam podzielić się moim sposobem na smooth legs, czyli piękne nogi, jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki.

Today's beauty canon sets, that the more our skin smooth and delicate is, the more attractive we are. So many woman are trying every way to achieve effect of beautiful skin withought irritations, redness and tiny hair, but not everyone is succefssul, because ones have more susceptible to irritation skin, and ones have less.

Also I belong to that womans with delicate skin, especially on legs, so specially for you I decided to share my way to achieve smooth legs like the touch of a magic wand.EXFOLIATEPierwszym etapem w usuwaniu włosków jest zmiękczenie naskórka, poprzez ciepłą kąpiel i użycie peelingu. Te dwa zabiegi sprawią, że usuniemy martwy naskórek utrudniający usuwanie włosków bez podrażnień, zmiękczymy włoski, dzięki czemu będzie można łatwiej je usunąć oraz otworzymy pory by skóra mogła oddychać i by mogła uwolnić się od zanieczyszczeń. 

The first stage in the removal hair is to softening the skin by doing a hot bath and using peeling. Those two treatmens makes that we remove the dead skin, which makes removing hair much more difficult. We makes the hair softer and open pores, so the skin could breathe. USING THE RIGHT RAZOR


Przez lata nie mogłam zrozumieć, dlaczego moje nogi po usunięciu włosków nie wyglądają tak jak bym tego chciała. Okazało się, że diabeł tkwi w szczegółach i wszystko sprowadza się do sprzętu, jakiego używałam. W procesie depilacji maszynką najważniejsze są dwie rzeczy - delikatne, kremowe mydło i sama maszynka. W kwestii mydeł moimi absolutnymi faworytami są Ziaja i Le Petit Marseillais. Delikatne mydło o kremowej konsystencji jest niezwykle ważne, gdyż zwykłe mogą spowodować podrażnienia i brzydkie czerwone kropki na skórze po zakończeniu depilacji. 

Kwestia maszynek jest sporna - jedni wolą elektryczne, inni zaś klasyczne. Osobiście jestem fanką tradycyjnych maszynek. Zawsze jednak wybieram te z większą ilością ostrzy dla dokładniejszego usuwania włosków. Definitywnie polecam te z czterema, świetnie spełniają swoje zadanie.

For years i couldn't understand why my legs, after remove my hair off, aren't looking as I want to they look. It turned out that the devil is in the details and everything comes down to equipment I used. The most important in the depilation process are two things - delicate, cream soap and razor. In the term of soaps my absolute favourites are Ziaja and Le Petit Marseillais. Delicate soap in the cream consistance is really important, because everage could cause ugly rednesses on legs after depilation process.

The issue of razors is controvelsial - one preferes electrical, other preferes classic one. Personally I'm a big fan of that classic razors. I'm always choosing that with more blades for the more accurate hair remove. Definitely I recommend that with four blades - they perfectly fulfill their task.MOISTURISING


Najważniejszym elementem całego procesu jest nawilżenie. Zawsze dobieram krem odpowiednio do mojego rodzaju skóry tak, aby nie zatkał por, zaabsorbował, powstrzymał problemy skórne w czasie odżywiania jej i perfekcyjnie zakończył mój krótki post o tym jak osiągnąć efekt
smooth legs. 
The most important element of all the process is moistruizing. I always choose cream appropriately selected to my type of skin so that it does not clog pores, absorbed, prevent skin problems and perfectly end my short post about how to achieve smooth legs effect.

Share this:

12 komentarzy :

 1. Moja skóra również zalicza się do tych bardziej wrażliwych, przez co często występują podrażnienia po depilacji. Od niedawna używam peelingów dzięki czemu jest ona w znacznie lepszym stanie :-)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ah te przeklęte czerwone kropki na nogach. Słyszałam też, że dobrze jest stosować do golenia najzwyklejsza odżywkę do włosów. Wtedy skora jest delikatna i przyjemna w dotyku.
  Pozdrawiam ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Nawilżenie to podstawa w pielęgnacji skóry, masz rację :)

  OdpowiedzUsuń
 4. U mnie peeling to obowiązek, super post :)
  I ładny minimalistyczny wygląd!

  OdpowiedzUsuń
 5. Ostatnio ogladalam filmik youtuberki Juszes i ona mowila o metodzie golenia nog na olej kokosowy. Musze wyprobowac tego sposobu. Bo takze mam delikatna i wysuszona skore. Buziaki!

  Caiawichowska

  PinkyPromiseGang 👈🏻oddaje obserwacje

  OdpowiedzUsuń
 6. I jeszcze peeling raz na tydzień lub dwa tygodnie ;)
  Mój blog

  OdpowiedzUsuń
 7. Moja skóra też jest wrażliwa i po depilacji wyskakują mi czerwone kropki. Muszę większą uwagę zwracać na to co używam i dbać bardziej o nią.

  Pozdrawiam, nataa-natkaa.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 8. Nigdy nie robiłam peelingu przed goleniem nóg. Muszę wypróbować i zastosować Twoje wskazówki, a być może czerwone kropki przejdą do historii. Pozdrawiam. :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Ja zawsze po goleniu używam kremu, balsamu bądź jakiś olejków, inaczej moja skóra jest podrażniona i sucha :)
  Mimo, że słyszałam o peelingu przed depilacją, nigdy tego nie stosowałam, teraz na pewno mnie to nie ominie :)
  Bardzo ładnie piszesz :)
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 10. Problem podrażnień po goleniu nóg to chyba​ zmora wielu kobiet. Ja do kąpieli dodaję olej kokosowy, dzięki temu skóra staje się gładsza i wygodniej używa mi się maszynynki.

  OdpowiedzUsuń
 11. Również mam problem z podrażnieniami po goleniu. Trafiłam na ten post akurat przed goleniem nóg haha. Na pewno się te informacje przydadzą. :))

  OdpowiedzUsuń
 12. Dziękuję, koniecznie muszę postępować zgodnie z Twoimi wytycznymi, bo nie mam już siły na wypróbowywanie kolejnych specyfików. Naturalnych i nie. Choć powiem, że pilling naturalny całkiem uprzyjemnia dotyk skóry. Myślę, że dałaś mi nadzieję. Pozdrawiam serdecznie i dziękuję za komentarz u mnie.

  OdpowiedzUsuń

 
Copyright © Aldrazek- Fashion Blog by Alexandra Drazek. Designed by OddThemes