DIY - PROSTE SPOSOBY NA DEKORACJE WIELKANOCNYCH PISANEKIf you are bored with traditional ways to coloring Easter eggs by the dyes or onion and you are dreaming about something as easy as spectacular, I think that todays post is especially for you. I found some DIY  decorating ways on Pintrest and the methods down below are some kind of effects of my Pintrest like inspiration. Today I decided to find out which one looks - in real - as beautiful as on pinned pictures.

***

Jeśli znudziły Wam się już tradycyjne metody farbowania jajek na Wielkanoc barwnikami, czy łupinami cebuli i marzy Wam się coś prostego, a jednocześnie spektakularnego, to dzisiejszy post jest właśnie dla Was! Metody przedstawione poniżej to efekt małych inspiracji odnalezionych na Pintreście. Dziś postanowiłam przekonać się na własnej skórze, jak to jest wykorzystać słynne Pintrestowe DIY i czy faktycznie w praktyce wygląda to tak pięknie, jak na przypiętych obrazkach.


I. Słowiańska pisanka

Pierwsza i chyba najbardziej urocza metoda, jaką chciałabym Wam przedstawić, jest dziecinnie prosta. Wszystko, czego potrzebujesz to mały drucik, kilka gałązek roślin z drobnymi kwiatami  i czarny pisak do namalowania pisankom oczu i buzi (drucik dostałam w pobliskiej kwiaciarni wraz z bukszpanem). Cienkim kawałkiem druciku oplatamy kolejno przycięte gałązki kwiatów tak aby powstał niewielki wianuszek dla naszego jajeczka.


II. Pisanka z kwiecistą ozdobą

Do przygotowania takiej pisanki potrzebujemy wstążki i kilku rodzajów roślinek. Bardzo dobrze sprawdzają się w tym przypadku symbole Wielkanocy, takie jak bazie, czy bukszpan, ale inne gatunki roślin również będą wyglądać znakomicie.


III. Jajeczny decoupage

Powyższa to jedna z moich ulubionych metod tworzenia pisanek. Do jej zastosowania potrzebujemy pędzelka, kleju oraz płatków kwiatów. Na wybrane jajko nakładamy klej w miejscu, w którym chcemy umieścić płatek, następnie go przykładamy i dociskamy palcem. Czynność powtarzamy do uzyskania zamierzonego efektu. Et voilà!


A czy Wy rozpoczęliście już przygotowania do Świąt Wielkanocnych? A może planujecie spożytkować ten czas w inny sposób? Z ogromną przyjemnością przeczytam o tym w komentarzach!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz