LOOK OF THE DAY - JAK NOSIĆ SIĘ WYGODNIE I NADAL WYGLĄDAĆ ELEGANCKO?


shoes & jeans/buty i jeansy - H&M
sweatshirt/bluza - Polo Ralph Lauren
bag/torba - Versace
shirt/koszula - ZARA

I heard quite a few girls stating that "dont't wear casual shoes cause' in it you can't look elegant". It always looked like some kind of attemption to prove that casual shoes on flat sore can't be amazing piece of stylish grown women wardrobe. To be honest, for me the decision of flats abstinence is out of the question. It's much better to combine sport lux with elegance...

***

Bardzo często słyszę afirmację dziewcząt do nie noszenia casualowych butów, ponieważ nie da się w nich wyglądać elegancko. Zazwyczaj wygląda to niemniej jak próba udowodnienia, że casualowe obuwie na płaskiej podeszwie nie powinno być nawet brane pod uwagę przy doborze ponadczasowych elementów garderoby dojrzałej i eleganckiej kobiety. Szczerze mówiąc, dla mnie zdecydowanie się na wygodną abstynencję jest szaleństwem. Znacznie lepiej jest łączyć sportowy luksus, jakim jest wygoda, z elegancją...

No.1 Najważniejszą kwestią do omówienia jest rodzaj obuwia. Bardzo ważne jest aby, jeśli nie był to planowany zabieg, buty nie zdominowały naszego stroju. Wybierajmy zatem te w neutralnych kolorach i definitywnie odrzucajmy te z niepotrzebnymi dodatkami lub ich zbyt dużą ilością. Poza mokasynami, które dziś możecie zobaczyć na zdjęciach, warto zainwestować w Loafersy lub Monki.

No.2 Jeśli uwielbiacie minimalizm to płaskie obuwie będzie dla was idealne. Warto zatem stawiać na czerń i przełamywać buty jednym z kolorów jaśniejszej gamy bieli, na przykład poprzez kołnierzyk koszuli wystający spod swetra, bluzy, lub innego nakrycia wierzchniego. Zapewniam, że właśnie wtedy Wasz strój będzie się prezentował olśniewająco.

No.3 Dobierając płaskie obuwie do eleganckiego stroju trzeba uważać na przesadę. Jeśli zakładając szarą marynarkę nie przełamiemy jej casualowym, jasnym bawełnianym t-shirtem z wygodną elegancją mało będziemy miały wspólnego. Ne możemy doprowadzić do sytuacji, w której wyglądamy tak, jakbyśmy cały dzień w biurze chodziły na szpilkach, a zaraz po przekroczeniu jego progu zmieniały niewygodne obuwie na płaskie.

Płaskie obuwie to ulubiony typ kobiet w największych stolicach mody. Jeśli one je uwielbiają, my również możemy! Jeśli do tej pory stroniłaś od płaskich butów i były one zarezerwowane tylko na weekendowe spacery, może czas to zmienić?


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz