WOMAN OF CHANEL IS NOT ONLY A „MAKEUP PERSON”


jeans/dżinsy - LAULIA
shoes/buty - Primark
shirt/koszula - Taranko
handbag/torebka - Stradivarius


"Jest czas na pracę i czas na miłość. Na inne rzeczy nie ma czasu" - to jeden z najsłynniejszych cytatów głównej bohaterki tygodnia, którą wszyscy znają jako Coco Chanel. Czarno - biały sposób myślenia Gabrielle od zawsze mnie zachwycał, a ponadto umacniał obraz kobiecego "ja". A co o kobiecości mówi nam Chanel? Projektantka jako obraz prawdziwej kobiety stawia taką, która jest elegancka, silna, pewna siebie, a jednocześnie delikatna. Jeśli czujesz, że twoja szafa spełnia wymagane kryteria i masz pewność, że wewnętrznie staniesz na wysokości zadania, warto sprawdzić czy inne elementy Twojego wizerunku spełniają się w roli sylwetki kobiety CHANEL.

Jak długo wykonujesz swój poranny makijaż i czy jesteś zadowolona z finalnego wyglądu? Zastanów się, czy prawdziwa kobieta Chanel codziennie rano spędzałaby w łazience godzinę czasu malując się i konturując, używając przy tym sześciu pędzli i próbując odwzorować arcydzieła youtubowych makeup guru na własnej twarzy? Jestem pewna, że nie. Jednak jeśli sama ikona urody mawiała "(...) na spotkanie z przeznaczeniem nałóż makijaż" to jak należy się malować?

Makijaż powinien być prosty, nie przesadzony, lekki i przede wszystkim naturalny. Tylko ty jesteś w stanie wpłynąć na to, czy będziesz czuć się jak w masce, czy raczej jak naturalnie piękna kobieta. Jak osiągnąć mistrzostwo w podkreślaniu naturalnych walorów? Pierwszym krokiem jest wymiana kosmetyków na te bardziej nowoczesne i nauka umiaru w użytkowaniu.


Przy lekkim i świeżym makijażu bardzo ważne jest uprzednie dokładne nawilżenie skóry. Najlepszym rozwiązaniem jest nałożenie kremu na twarz zaraz po jej umyciu, po czym rozpoczęcie nakładania kosmetyków, gdy produkt już się nieco wchłonie. Równie dobrze sprawdza się zasada "mniej kosmetyków, więcej blasku". Jeśli rozświetlisz swoją twarz sprawi to, że skóra będzie wyglądała zdrowiej i młodziej. Jednak nie uciekaj w drugą skrajność i z rozświetleniem nie przesadzaj - ważne aby całość finalnie była subtelna.


Jeżeli masz w swojej kosmetyczce podkład, który lubisz wykorzystaj go i delikatnie zakryj problemowe miejsca. Jeśli decydujesz się na rozświetlenie nałóż produkt na najbardziej wystającą część kości policzkowych, czubek nosa oraz brzeg żuchwy i wgłębienie lekko ponad górną wargą. Zalegające, stare rozświetlacze warto wymienić na nowe, ponieważ nie zatykają porów tak bardzo jak ówczesne. 

Kobieta CHANEL musi być pewna siebie. Taką pewność daje mocniejszy akcent w naszym codziennym makijażu. Przepięknym złamaniem beżów i brązów jest czerwona szminka. Warto postawić na taką, która jest trwała i matowa. W połączeniu z konturówką o nieco ciemniejszym kolorze daje optyczne wrażenie pełniejszych ust i naturalnie bielszych zębów.


"Luksus pozostać musi niewidoczny, ale odczuwalny. Luksus jest prosty, to przeciwieństwo komplikacji". Tak mawiała prekursorka wielu współczesnych trendów - Coco Chanel. Wszystko wskazuje na to, że wyprzedziła swoją epokę, bo już od dobrych kilku lat w modzie, designie wnętrz oraz wielu innych przemysłach króluje minimalizm. W dzisiejszym świecie bardzo łatwo jest zatracić się w wizji idealnego wyglądu, powoli staje się to obsesją społeczną. Widziałaś na łamach modowego czasopisma makijaż, który ci się podobał? Nie raz byłam świadkiem tworzenia go i oglądałam efekt końcowy na żywo. Jestem pewna, że nie chciałabyś wyglądać jak ściana ze świeżo nałożonym tynkiem pomalowana w pstrokaty wzór o ekstrawaganckich kolorach. Prawdziwa kobieta Chanel jest gotowa na podjęcie codziennych wyzwań, pewna siebie i na pewno nie chowa swojej twarzy za maską. To mus być wspaniałe uczucie, dlaczego by nie spróbować wcielić się w tę rolę choć na parę dni?


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz