12/28/2018

Varför älskar jag naturen så mycket?


Dlaczego tak bardzo kocham naturę? Dużo osób zadaje mi to pytanie, a ja nigdy nie jestem w stanie dogłębnie na nie odpowiedzieć. Nie dlatego, że nie potrafię dobrać odpowiednich słów, ale dlatego, że człowiek sam musi doświadczyć jej uroków nim to zrozumie. Mimo wszystko pragnę opowiedzieć wam to z mojego punktu widzenia i pokazać jak piękne jest to, co mamy praktycznie na wyciągnięcie ręki, całkowicie za darmo.

Zanim to dostrzegłam wiele lat żyłam raczej w miejskiej dżungli niż w lesie. W czasie tych wszystkich lat gdzieś z tyłu głowy miałam potrzebę ucieczki z miasta, która stawała się silniejsza każdego dnia. Mimo, że wciąż uważam, że miasto jest zabawne, gdyby nie powiedzieć fajne, z wielu różnych powodów to jednak dusi mnie. Kiedy otwieram drzwi i wychodzę na zewnątrz poza moje mieszkanie czuję się jakbym była wrzucona w całkowity chaos, hałas i stres. Nie ma żadnego miejsca, do którego można przed tym uciec. Czuję, że w mieście moje życie nie ma żadnej jakości, a wszystkie marzenia i plany nie są do spełnienia.
Zeszłego lata stwierdziłam, że dość już mam tego zgiełku i zduszenia. Postanowiłam coś z tym zrobić, a skoro z różnych powodów nie mogę się wyprowadzić naturalnym jest, że przyprowadzę naturę do siebie. Zwolniłam tempa i powoli zaczęłam zmieniać swoje życie - zaczynając od odklamocenia aż po częstsze przebywanie na łonie natury.
Wspominając tamto lato jestem szczęśliwa, że podjęłam takie, a nie inne decyzje, nawet jeśli niektóre z nich były naprawdę szalone. Patrząc z perspektywy czasu to najszczęśliwszy okres w moim życiu. Poniżej wrzucam kilka zdjęć, które chciałam wam pokazać ze względu na to, że pokazują jak piękne jest to, co mamy dookoła. Czasem wystarczy tylko wyjrzeć za okno.Why I love nature so much? A lot of people ask me this question and I have never answered it perfectly. It's not because I can't find right words, but because man must  experience charms of nature firstly to understand it. Anyway I want to share my point of view and show you how beautiful are things which we have at our fingertips, totally for free.

Before I saw it I lived in the city for many years. During all those years I felt an urge to run away from there and it was becoming stronger from day to day. Although I think that city is fun and great in many ways, but sometimes it is choking me. When I open the door and go out of my apartment I feel like I am thrown into chaos, loudness and stress. There's no place where you can run away. I feel that my city life has no value and quality.
Last summer I thought that is enough of tumult and strangling. I decided to do something with it but if I can't move from here to the cottage I will bring the nature to me. So I slowed down and started to change my life completely - from decluttering to being between nature almost every day.
Thinking about those summer I am really happy because of where I am now.

Here are some pictures which I wanted to show you. And those photos perfectly picture why I love nature so much.


Poczucie wolności...
/ Feeling of freedom...Te cudowne widoki...
/ This beautiful views...Długie leśne spacery...
/ Long forest walks...Obudzenie się rano i oglądanie tego...
/ Waking up in the morning and seeing this...Pójście nad dzikie jezioro w letni wieczór...
/ Going to a wild lake on the summer warm evening...... I doświadczanie magii natury...
/... And experiencing magic of nature...Wychodzenie na nocne spacery w świetle gwiazd...
/ Going on a night walk with shining stars...Doświadczanie gorącego lata...
/ Experiencing hot Summer Jesieni...
/ Autumn...I zimy...
/ And Winter...Oglądanie letniego nieba o poranku...
/ Watching the Summer morning sky...Chodzenie boso po trawie...
/ Feeling the earth on my feet...Poczucie więzi ze zwierzętami...
/ Feeling connection with old souls...Oglądanie nocnego nieba...
/ Seeing night sky...... I wyglądanie przez okno o poranku.
/ ... And looking out of the window in the morning.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz